Pasterstwo Karpat

Projekt ochrony różnorodności biologicznej i krajobrazowej Karpat

poprzez utrzymanie i rozwój tradycyjnego wypasu owiec na halach
i półnaturalnych łąkach, ochronę tradycyjnych ras zwierząt gospodarskich oraz wspieranie odradzania się tradycji gospodarki pasterskiej.

Zapraszamy na spotkania pasterskie!

Nasze spotkania to wspólne dzielenie się wiedzą z zakresu pasterstwa karpackiego. Osoby prowadzące wprowadzają nas w zagadnienia związane z hodowlą owiec, środowiskiem przyrodniczym, zasadami prowadzenia wypasu, znajomością roślin chronionych, historią, tradycją i wielu innymi aspektami prowadzenia wypasu kulturowego w górach.

Tworzymy wspólnoty pasterskie. Zapraszamy baców, juhasów, hodowców owiec i gazdów oraz ludzi związanych z kulturą pasterską Karpat.

Karpaty Łączą - to nasze wspólne przesłanie. Zróbmy razem wszystko, aby zachować tradycyjną gospodarkę pasterską w górach. Zróbmy to dla pięknej przyrody hal i połonin, dla naszej kultury - dla nas!

Informacja o naszych spotkaniach będzie ukazywaćsię na naszej stronie projektowej. Najbliższe w Wojkowej 27 lipca, następne 31 lipca w Wierchomli.

Share

Instytucja współfinansująca


Program szwajcarski

Projekt


Lider projektu


GRID

Partnerzy


Université de GenèveREGIONALNE CENTRUM EKOLOGICZNE - POLSKIE BIURO RECStowarzyszenie EkopsychologiaBeskid ZielonyGazdowie

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej

Współpracują z Nami: